Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.
Dnia 12.01.2018r. w Świetlicy Wiejskiej w Jurkach odbyła się choinka szkolna, na którą tłumnie przybyli uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi bliskimi. Uczestnicy zabawy mieli okazję wziąć udział w wielu ciekawych konkurencjach tanecznych pod okiem zaproszonego specjalnie na tę okoliczność wodzireja. Uczniowie naszej szkoły skorzystali z okazji by się przebrać, więc na tanecznym parkiecie można było zobaczyć tego wieczoru, m. in. księżniczki, indianki, kowboja, policjantów, strażaków, tancerki, bohaterów bajek, a nawet dzikie zwierzęta. Oczywiście, został wybrany król i królowa balu! Mali tancerze zostali uraczeni słodkim poczęstunkiem, najmłodszych milusińskich bardzo ucieszyły balony z helem. Kulminacją wieczoru był przyjazd św. Mikołaja, który nie tylko rozdawał prezenty, ale również odpowiadał na naprawdę dociekliwe pytania dzieci i dorosłych. W dobrych humorach i tanecznym krokiem wszyscy bezpiecznie powrócili do swoich domów, oczekując na kolejną tak udaną imprezę.
Dnia 04.12.2017r. klasa IV wraz z wychowawcą Panią Anią Galewską udali się do Środowiskowego Domu Samopomocy w Morągu gdzie uczestniczyli w warsztatach rękodzielniczych. Pod czujnym okiem Pani Ani oraz Pani Edyty dzieci stworzyły piękne stroiki świąteczne. Serdeczne podziękowania dla Pani Edyty Koronkiewicz za miłe przyjęcie i umożliwienie uczestnictwa w warsztatach .
Od października 2017r. Odział Przedszkolny przy Niepublicznej Szkole Podstawowej w Jurkach przyłączył się do ogólnopolskiej kampanii społecznej „Czytamy razem”.
Uczestnikami tego przedsięwzięcia są osoby dorosłe, którzy chcą ofiarować swój czas i wysiłek, aby wprowadzić najmłodszych w świat książki, czytania i kultury. Co tydzień Rodzice lub Dziadkowie prezentują bajki z dzieciństwa, które nasze pociechy słuchają z wielkim zaciekawieniem.
Celem akcji jest opanowanie przez dzieci umiejętności czytania ze zrozumieniem i czytania krytycznego. Oprócz tego, przedsięwzięcie koncentruje się na rozwijaniu funkcji poznawczych dzieci, ich myślenia przyczynowo-skutkowego, wzbogacanie słownika, usprawnianie uwagi i pamięci.
Poniżej przedstawiamy fotorelację z dotychczasowego przebiegu inicjatywy i serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do naszych bajkowych spotkań!
XX REJONOWY FESTIWAL PIOSENKI CZERWONOKRZYSKIEJ MORĄG 2017
24listopada 2016r. w MORĄSKIM DOMU KULTURY odbył się FESTIWAL PIOSENKI CZERWONOKRZYSKIEJ
Do udziału w festiwalu z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Jurkach zostały zgłoszone dzieci w dwóch grupach wiekowych : grupa przedszkolna , dzieci od 7-12 lat.
Grupę przedszkolną z naszej szkoły reprezentował zespół ,,ARBUZKI’’ w następującym składzie :
ALA MOLASY 5 lata,
ALA SARNIAK 5 lata,
MILENKA KWAPISZ 6 lat,
MILENKA KOSTRO 6 lat,
KASIA STANKIEWICZ 6 lat,
JULKA JANICKA 6 lat
pod opieką wychowawczyni M. Sawaniewicz
Dziewczynki zaśpiewały piosenkę pt. ,,Jarzynowy wóz’’ Występ zapewnił dzieciom 2 miejsce w kategorii zespołów .
Drugą grupę wiekową – dzieci od 7-12 lat z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Jurkach zaprezentowały dzieci z klasy I w kategorii duet : LENA LENKIEWICZ i JULKA JAKUSIK w piosence pt. ,,PIĘKNIE ŻYĆ”. Wykonanie piosenki spotkało się z bardzo żywym odbiorem publiczności oraz z uznaniem komisji , która przyznała uczennicom 3 miejsce. Dziewczynki do występu przygotowywała pani Halina Peciak.
W tej samej grupie wiekowej wystąpił zespół CHICHOTKI w składzie: Maja Jakusik, Maja Toruniak, Dominika Roguska, Kamila Cichocka, Anna Sarniak, Alicja Sacewicz. Piosenką „Dłonie” dziewczynki wywalczyły 3 miejsce.
Duet Natalka Roguska oraz Iza Brzuziewska zaśpiewały „Piosenkę o wodzie”
Duet Natalka Horbacz oraz Nikola Boratyńska zaśpiewały „Zupę jarzynową”. Dziewczynki
wspaniale zaprezentowały się przed publicznością , która nagrodziła wykonawców szczodrymi brawami. Wielka szkoda, że występ nie spotkał się z takim samym uznaniem komisji. Nad przygotowaniem dzieci do występu pracowała pani Anna Galewska.
Ostatnim występem na festiwalu z naszej szkoły był popis zespołu w składzie ;Magda Joniuk , Zosia Sapieja, Małgosia Galewska, Wiktorii Boratyńskiej i Oliwia Korzec w repertuarze -,,Lato”.
Wielkie podziękowanie należy się zarówno, dziewczynkom jak również pani Ani Galewskiej, która przygotowała uczennice do występu.
Dziękujemy wszystkim wykonawcom za rewelacyjne występy oraz godne reprezentowanie swojej szkoły.
Dnia 14.12.2017 r. uczniowie klas 0- IV Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Jurkach mieli okazję obejrzeć spektakl pt. ,, Księżniczka na ziarnku grochu”
w adaptacji Vlasty Špicnerovej, wystawiany na deskach Olsztyńskiego Teatru Lalek.
Przedstawienie oparte na motywach znanej baśni H. Ch. Andersena zostało ukazane w przejrzysty i bardzo komiczny sposób trafiający do najmłodszych widzów. W trakcie spektaklu często było słychać śmiechy i entuzjastyczne reakcje małych amatorów sztuki teatralnej, chociażby na zdziecinniałą postać brodatego już księcia. Z drugiej strony, wyraźnie dało się odczuć morał skierowany do dorosłej części widowni, by swoją nadopiekuńczością nie uniemożliwiali swoim ,,pociechom'' wkraczania w dorosłość i pójścia własną drogą. Na dodatkową uwagę zasługiwała świetna, bardzo wyrazista gra aktorów, za którą zostali nagrodzeni gromkim aplauzem dziecięcej (i nie tylko) widowni.
Uczniowie z naszej placówki upamiętnili udział w wycieczce serią zdjęć grupowych na piętrze teatru. Miejmy nadzieję, że będą chcieli wrócić tu ponownie.
22.11.2017r. w Przedszkolu nr 6 "POD ZIELONYM PARASOLEM" w Morągu odbyło się rozstrzygnięcie Miejsko - Gminnego Konkursu Plastycznego "Zaczarowany świat figur" w którym nasza uczennica Alicja Molasy otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy.
15.11.2017r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Morągu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Wędrując uliczkami Morąga". Nasza uczennica Małgorzata Galewska otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!!!
ŚLUBOWANIE I PASOWANIE NA UCZNIA
W NIEPUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ w JURKACH
Uroczystość PASOWANIA na ucznia to bardzo ważne wydarzenie w życiu szkoły. Dzień 17.X 2017 r. to pamiętny dzień dla uczniów klasy pierwszej Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Jurkach. W tym dniu o godz. 11.00 rozpoczęła się Uroczystość Pasowania i Ślubowania Pierwszoklasistów z udziałem zaproszonych gości: pani dyrektor Agaty Sarniak, nauczycieli ,rodziców i społeczności szkolnej.
Rozpoczęła się część artystyczna , którą prowadziły uczennice klasy VI Oliwia Korzec i Magdalena Joniuk. Po przywitaniu gości oddały głos uczniom klasy pierwszej. W ich wykonaniu usłyszeliśmy wiersze, piosenki o tematyce szkolnej i przedszkolnej ,,Pożegnanie przedszkola’’ , ,,Zarozumiałe abecadło’’ , ,,Pierwszaczek’’. Uczniowie opowiadali w piosenkach czego nauczyli się w przedszkolu i czego będą się uczyć w szkole.
Potem nastąpił dla dzieci podniosły moment składania ślubowania.
,,Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej szkoły.
Będę się starał swym zachowaniem, sprawiać radość rodzicom i nauczycielom’’
Następnie , jak karze tradycja p. dyrektor szkoły pasowała dzieci na uczniów klasy pierwszej Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Jurkach. Uroczystość zakończył polonez w wykonaniu dzieci z zerówki oraz klasy pierwszej.
Dnia 13.10.2014 r. w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Jurkach odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na którą przybyli uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi. Uroczystość odbywającą się na Świetlicy Wiejskiej w Jurkach rozpoczęto częścią artystyczną. Drugo- i trzecioklasiści oraz ,,nauczycielki” z klas VI i VII ukazali w humorystyczny i pełen wdzięku sposób trudy i radości pracy nauczyciela. Następnie artyści obdarowali pracowników szkoły własnoręcznie wykonanymi laurkami, kwiatami oraz mnóstwem serdecznych uścisków. Miłym akcentem były także podziękowania pani dyrektor Agaty Sarniak w formie specjalnie napisanego na tę okazję poematu. Nie zapomniano o nagrodzeniu zasłużonych pracowników szkoły: pani Halinie Peciak, pani Monice Hinc, pani Justynie Duczyc oraz pani Marianna Sowa. Uroczystość zwieńczyło rozdanie upominków przygotowanych przez Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Szkoły w Jurkach a także Samorząd Uczniowski.
Sprzątanie Świata w naszej szkole to już tradycja. Po raz drugi przystąpiliśmy do tej akcji wraz z jej ogólnopolskim organizatorem - Fundacją Nasza Ziemia. „Nie ma śmieci - są surowce” to hasło tegorocznej edycji, a jej celem jest zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci”, czyli czegoś niepotrzebnego, co powinno trafić na wysypisko. Fundacja Nasza Ziemia zwraca uwagę, że w rzeczach, często nazywanych niepotrzebnymi, drzemie wartościowy surowiec, który może być przetwarzany kilkukrotnie, a nawet bez końca (tak jest w przypadku aluminiowej puszki). Akcji towarzyszył plakat zaprojektowany honorowo przez Andrzeja Pągowskiego, który w tym roku obchodzi 40-lecie pracy twórczej.
W tygodniu poprzedzającym akcję w NSP Jurki wychowawcy klas przeprowadzili zajęcia poruszające zagadnienia gospodarowania surowcami wtórnymi oraz recyklingu. Dzięki temu uczniowie mogli sobie uświadomić, że większość tego co wyrzucamy do śmietników, poprzez segregację odpadów powinna z powrotem trafiać do wykorzystania, funkcjonując jako zasób w Gospodarce o Obiegu Zamkniętym (GOZ).
Natomiast na 15 września zaplanowano akcję sprzątania okolicy. Niestety pogoda popsuła nam szyki. Zamiast wyjść w teren dzieci obejrzały film o tematyce ekologicznej.
Mamy nadzieję, że ani nauka, ani śmieci „nie pójdą” w las!
12 września uczniowie VI i VII klasy Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Jurkach uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Głównym punktem wyjazdu było zwiedzanie Sejmu RP na zaproszenie Andrzeja Kobylarza, posła Kukiz’15 .
Nasza młodzież miała możliwość obserwować z galerii debatę sejmową. Wśród obecnych na sali można było dostrzec premier Beatę Szydło oraz Antoniego Macierewicza. Uczniowie wysłuchali przemówień posłów: Ryszarda Petru i Władysława Kosiniaka-Kamysza. Duże emocje wzbudził obiad w Domu Poselskim w towarzystwie Ewy Kopacz. Natomiast spotkanie z minister Rafalską zostało uwiecznione wspólną fotografią. Na zakończenie wizyty w Sejmie wszyscy otrzymali pamiątkowe gadżety.
Kolejnym punktem wycieczki był spacer ulicami stolicy pod Pałac Prezydencki oraz na Starówkę, gdzie ogromną popularnością cieszyły się „fotki” ze Stadionem Narodowym w tle.
Wyjazd został sfinansowany przez Biuro Poselskie Andrzeja Kobylarza, a zorganizowała go przewodnicząca okręgu wyborczego nr 34, pani Kamila Horbacz. Dziękujemy za miły gest!!!
Rozpoczął się piąty rok istnienia Niepublicznej Szkoły Podstawowej prowadzonej przez Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Szkoły w Jurkach. Powitaliśmy go czwartego września. Przed nami nowy rok szkolny pełen zmian w oświacie. Do grona pedagogicznego dołączyli nauczyciele uczący klasę siódmą fizyki, chemii, biologii, geografii i języka niemieckiego. W ramach projektu "Szkoła na miarę XXI wieku" dofinansowanego z funduszy unijnych w naszej placówce będą kontynuowane zajęcia językowe, logopedyczne, sportowe i dziennikarskie. Środki na ich prowadzenie pozyskano dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem "Pomoc Dzieciom Potrzebującym" im. Janiny Pelczarskiej w Ostródzie. Natomiast w czerwcu zakończyły się zajęcia komputerowe ECDL Base. Pierwszego dnia szkoły ich uczestnicy otrzymali certyfikaty jako potwierdzenie pomyślnego zdania trudnych egzaminów zewnętrznych. Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i innym pracownikom szkoły życzymy udanego nowego roku szkolnego!
|
Projekt dofinansowany |
|
|
Stowarzyszenie Rodziców i przyjaciół Szkoły w Jurkach, począwszy od maja 2017 roku, bierze udział w projekcie pt. „Razem możemy więcej!”, który realizowany jest w ramach „Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020”, a współfinansowany jest przez Ministra Rodziny, Pracyi Polityki Społecznej”
Celem głównym projektu jest zwiększenie potencjału 5 organizacji pozarządowych prowadzących działalność oświatową na terenie województwa warmińsko-mazurskiego poprzez utworzenie związku stowarzyszeń oraz udział w szkoleniach, skutkujących zwiększeniem wiedzy i umiejętności członków w okresie od 1.04.2017 r. do 31.12.2017r.
W ramach projektu zorganizowane zostało 3-dniowe szkolenie w Gdańsku, w ramach którego odbywały się zajęcia z zakresu prawa oświatowego oraz z zakresu pozyskiwania środków zewnętrznych. Przygotowano również dokumenty programowe związane z założeniem związku stowarzyszeń prowadzących działalność oświatową. Spotkania szkoleniowe kontynuowane są
w systemie stacjonarnym. W czerwcu gospodarzem spotkania było Stowarzyszenie Rozwoju Wsi „Idzbark – Moja Ojczyzna”, które jest Organem Prowadzącym Niepubliczny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Idzbarku. W sierpniu spotkanie odbyło się w Wielkim Dworze, gdzie gospodarzem było Stowarzyszenie Edukacyjno-Gospodarcze „Nasza szkoła”, które prowadzi Niepubliczną Szkołę Podstawową w Wielkim Dworze. Kolejne spotkania odbędą się we wrześniu w Stębarku, a organizatorem będzie Stowarzyszenie „Pomoc Dzieciom Potrzebującym” im. Janiny Pelczarskiej, które prowadzi punkt przedszkolny w Stębarku. W październiku spotkanie odbędzie się w Kalniku, a gospodarzem będzie Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Kalniku. W listopadzie odbędzie się ostatnie spotkanie w Jurkach, gdzie organizatorem będzie Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Szkoły w Jurkach, które prowadzi w tej miejscowości Niepubliczną Szkołę Podstawową. W październiku 2017r. odbędzie się także wizyta monitoringowa w jednej z warszawskich federacji stowarzyszeń. Zakończenie realizacji projektu planowane jest na grudzień 2017 roku, kiedy to zorganizowana zostanie konferencja podsumowująca realizację projektu.
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018 w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Jurkach odbędzie się 04.09.2017r.(poniedziałek). o godz 9:00 Msza Św. a następnie o godz.: 9:30 - Uroczyste rozpoczęcie. Przywóz uczniów do szkoły z następujących miejscowości: Niebrzydowo kolonia-8:25, Niebrzydowo przystanek - 8:30, Gulbity - 8:40. Natomiast odwóz uczniów spod szkoły do poszczególnych miejscowości o godz.: 10:30. Serdecznie zapraszamy.
W dniu 22.08.2017r. o godz. 17.30 w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Jurkach odbędzie się zebranie rodziców którzy zapisali swoje dziecko do Oddziału Przedszkolnego na rok szkolny 2017/2018. Serdecznie zapraszamy rodziców ze swoimi pociechami.
W dniach 01.08.2017r.-15.08.2017r. sekretariat szkoły pracuje w godzinach 8:00-12:00
WSZYSTKIM UCZNIOM, NAUCZYCIELOM ORAZ PRACOWNIKOM ŻYCZĘ UDANYCH I PEŁNYCH SŁOŃCA WAKACJI - DYREKTOR SZKOŁY ELŻBIETA CHUDZIK.
23 czerwca 2017r. w szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Po 10 miesiącach nauki przyszedł czas na odbiór świadectw. 100% uczniów otrzymało promocję do następnej klasy. Świadectwa z wyróżnieniami i nagrody książkowe otrzymali uczniowie, którzy osiągneli najwyższe wyniki w nauce. Pan Radny Ryszard Bartoszewicz ufundował nagrody pieniężne dla trzech uczniów. Nauczyciele w rou szkolnym również podnieśli swoje kwalfikacje na kursie komputerowym ECDL i otrzymali certyfikaty. Gratulujemy uczniom i nauczycielom. Życzymy słonecznych i bezpiecznych wakacji.
Klasa III wraz z wychowawczynią P. Elżbietą Chudzik przystąpiła do akcji Ratujemy i Uczymy Ratować pod patronatem Jurka Owsiaka i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każdy z uczniów może pomóc ratować życie i dlatego postanowiliśmy aby razem nauczyć się udzielania i wzywania pomocy - stać się małymi ratownikiem. Pierwsze zajęcia odbyły się na początku czerwca, były to zajęcia teoretyczne, które miały na celu przygotować uczniów do udzielania najskuteczniejszej pomocy. Uczniowie zapoznali się ze wszystkimi czynnościami i schematem udzielania pomocy. Należało zapamiętać, aby wykonywać je w ustalonej niezmiennej kolejności. Po etapie teoretycznym przyszedł czas na praktykę, którą poprowadziła instruktorka P. Halina Peciak. Uczniowie poznali najważniejsze czynności, które trzeba wykonać by komuś pomóc. Potrafią ocenić zagrożenie, wiedzą jak i kiedy wzywać pomocy i jej udzielać oraz znają numery alarmowe.
12 czerwca 2017r. w szkole miała miejsce próbna ewakuacja uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Alarm został ogłoszony o godzinie 10:00. Cała akcja przebiegała sprawnie i bez zaklóceń. Uczniowie szybko i bezpiecznie opuścili budynek szkoły. Celem akcji było nabywanie przez uczniów umiejętności właściwych zachowań w sytuacjach zagrożenia. Ewakuację wizytował dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Morągu Adam Zaręba. Po przeprowadzeniu ewakuacji w ramach akcji "Kręci mnie bezpiczeństwo" Pan Adam Zaręba zaprosił uczniów na pogadankę, której głównym celem była kwestia bezpieczeństwa m.in. wakacyjnego wypoczynku nad wodą, jazdy na rowerze,korzystania z domowych urządzeń elektrycznych i gazowych, odpowiedzialnego korzystania z internetu,itp. Uczniowie bardzo uważnie wysłuchali pogadanki i na pewno uwagi i zalecenie będą stosować w swoich zachowaniach.