MENU

 • Teatrzyk "Igraszki Czarodziejki Honoratki"

  Teatrzyk "Igraszki Czarodziejki Honoratki"
  16.01.2019

  Dnia 16.01.2019r (środa) gościliśmy w naszej szkole aktorów z Teatru Profilaktycznego Edukacja i Animacja "Magik"z Białegostoku, którzy przedstawili uczniom oddziału przedszkolnego i klas I-V bajkę pt. "Igraszki Czarodziejki Honoratki". 

  Satyryczna historia opowiadała o czarownicy Honoracie, która jak to zwykle w bajkach bywa, nie należała do miłych i uczynnych oraz o małym chłopczyku, który musiał zostać sam w domu na skraju lasu. Honorata różnymi sposobami próbowała porwać chłopca, ale ten był mądry i wiedział, że nie wolno ufać nieznajomym. Nie uległ pokusie i nie skusił się na słodycze ani inne obietnice obcej osoby. Dodatkowo bajka uczyła, że należy dbać o higienę jamy ustnej, używać zwrotów grzecznościowych, a za śmiecenie można otrzymać mandat. Przedstawienie zakończyło się pozytywnie, Honorata zmieniała się: przestała śmiecić, zaczęła używać słów: "proszę, dziękuję i przepraszam".

  Przedstawienie wywołało u dzieci uśmiech i zaciekawienie. Po zakończeniu występu dzieci nagrodziły aktorów głośnymi brawami. 

  laugh

 • CHOINKA SZKOLNA 2019r.

  CHOINKA SZKOLNA 2019r.
  11.01.2019

  Karnawał to czas radości i rozrywki. Świetną ku temu okazją jest, niewątpliwie, zabawa choinkowa, która w naszej szkole odbyła się w piątek 11 stycznia.  Uczniowie czekali na nią z wielką niecierpliwością, zwłaszcza młodsi, którzy przygotowali ciekawe kostiumy karnawałowe. Wśród radośnie tańczących dzieci można było znaleźć m. in. księżniczki, czarownice, jaszczurki czy Spidermanów. W trakcie zabawy były również przeprowadzane konkursy dla dzieci. Pod koniec zabawy dzieci odwiedził Święty Mikołaj, który wręczył im skromne upominki.

  Dzieci, rodzice oraz nauczyciele włączyli się do udanej zabawy. Tańcom i zabawom nie było końca.

  Dziękujemy wszystkim za obecność! smiley

   

 • PRZERWA ŚWIĄTECZNA

  21.12.2018

  PRZERWA ŚWIĄTECZNA W NASZEJ SZKOLE TRWA

  OD 24.12.2018r. DO 02.01.2019r.

  DO SZKOŁY WRACAMY W ŚRODĘ 2 STYCZNIA!

  MIŁEGO WYPOCZYNKU.

 • ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

  ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
  21.12.2018
 • Alarm przeciwpożarowy

  Alarm przeciwpożarowy
  07.11.2018

   

  W dniu 7.11.2018r. w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Jurkach  odbył się próbny ALARM  PRZECIWPOŻAROWY o godz.830. Czas trwania ewakuacji wyniósł 2 min. Ewakuowano uczniów oraz  pracowników szkoły. Obecnych w tym dniu było 91 uczniów, 4 pracowników oraz 8 nauczycieli. Plac ewakuacyjny  znajduje się na boisku szkolnym.

  Próbny alarm zakończono o godz.840.                                                                                                                                             Ćwiczenia nadzorował  Dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Morągu bryg. Adam  Zaręba.

 • Święto Niepodległości

  Święto Niepodległości
  09.11.2018

  Dnia 09 listopada 2018r. w Świetlicy Wiejskiej w Jurkach odbył się uroczysty apel z okazji  Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Punktualnie o 1100 w świetlicy zebrali się pracownicy szkoły, uczniowie, a także zaproszeni goście: Pan Radny Ryszard Bartoszewicz, rodzice oraz społeczność Jurek, Niebrzydowa i Gulbit. Apel rozpoczął się wystąpieniem Pani Dyrektor Agaty Sarniak. W przemówieniu zawarte było przywitanie wszystkich zebranych i przypomnienie, z jakiej okazji zorganizowano akademię.

              Następnie rozpoczęła się część artystyczna, którą poprzedzało wspólne odśpiewanie hymnu państwowego. Nasza Szkoła wzięła bowiem udział w ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej” prowadzonej przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży, która polegała na wspólnym odśpiewaniu 4-zwrotkowego hymnu punktualnie o godz. 1111. Po hymnie uczniowie zaprezentowali część artystyczną. Zaprezentowany program przypomniał ważne wydarzenia historyczne: od utraty wolności przez Polskę w wyniku rozbiorów, po jej odzyskanie 11 listopada 1918r. Utwory poetyckie podkreślały nastrój lat walki i zmagań z zaborcami. Ich uzupełnieniem były śpiewane przez dzieci pieśni patriotyczne m.in. „Rota”, „Idą leśni”, „Maszerują strzelcy”, czy „ Rozkwitały pąki białych róż”.

  W tym dniu zostały również rozstrzygnięte konkursy: konkurs plastyczny z okazji Dnia Niepodległości i konkurs wiedzy o Józefie Piłsudskim. Pani Dyrektor ogłosiła wyniki i nagrodziła zwycięzców nagrodami książkowymi. Pozostałe dzieci biorące udział w obu konkursach zostały wyróżnione, otrzymały dyplomy i skromny upominek.  

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

              Dnia 12.10.2018r. w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Jurkach odbyła się Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na którą przybyli uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi oraz rodzice z Rady Rodziców.

              Pod wodzą Pani Anny Galewskiej i Katarzyny Czupryniak uczniowie przygotowali przedstawienie. Nie brakowało uśmiechów i radości na twarzach wszystkich.

              Uroczystość zakończyła się przemówieniem Pani Dyrektor Agaty Sarniak. wiele miłych i ciepłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników obsługi. Każdy otrzymał symboliczny upominek.

 • NIESPODZIEWANI GOŚCIE

  NIESPODZIEWANI GOŚCIE

  We wtorek 25 września naszą szkołę odwiedzili niespodziewani goście z Niemiec, trójka braci dr. Gert Kunze (ur.11.03.1936r),       dr. Jorg Kunze (ur.31.05.1940r) i dr. Wolf Kunze (ur.08.08.1945r.). Przyjechali zobaczyć jak obecnie wygląda miejsce, które w dawnych czasach było bardzo ważne dla ich rodziny, a mianowicie dziadek Friedrich Kunze (ur. 8 stycznia 1888r.) w wieku 21 lat przez rok był tu nauczycielem, a ich tata dr. Fritz Kunze (3 stycznia 1910r.) przyszedł na świat w murach tej szkoły.

  Z opowiadań braci dowiedzieliśmy się kilku ciekawych rzeczy na temat naszej szkoły . W budynku znajdowała się tylko jedna klasa, w której uczyły się wszystkie dzieci bez względu na to w jakim były wieku. Starsze dzieci, które posiadały większą wiedzę i więcej umiejętności siedziały w pierwszych ławkach. Młodsze zaś z tyłu. Im bliżej nauczyciela dziecko siedziało tym więcej od niego wymagano.

  Dowiedzieliśmy się również, że w tamtych czasach miejscowość ta nosiła nazwę Georgentiele. Ich dziadek Friedrich Kunze miał tu ziemię, którą nie musiał się zajmować, ponieważ rodzice jego uczniów pracowali u niego w ramach wdzięczności za wykształcenie swoich dzieci.

  Obecnie większość ich rodziny związana jest z medycyną, każdy z braci jest doktorem, a wśród krewnych mają  jeszcze14 lekarzy pracujących w różnych szpitalach.

 • „Akcja – segregacja!” - kampania informacyjna dla lokalnej społeczności

   

  W ramach akcji Sprzątania Świata Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Jurkach przystąpiła do konkursu zorganizowanego przez Fundację „Nasza Ziemia”. W tym roku hasło brzmiało: „Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej!”. Głównym celem konkursu było przeprowadzenie kampanii promującej zasady segregacji odpadów na 5 frakcji i podkreślenie wagi poprawności segregowania odpadów. Uczniowie wykonali plakaty, które trafiły do „szerokiego”odbiorcy – zostały zawieszone w trzech Świetlicach Wiejskich w miejscowościach: Jurki, Gulbity i Niebrzydowo oraz trzech sklepach wielobranżowych prowadzonych przez osoby prywatne. 

  Liczymy, że dzięki tej kampanii w naszej lokalnej społeczności zwiększy się ilość odpadów zbieranych w segregacji i że będą one trafiać do właściwych pojemników.

  Koordynator: Monika Hinc

 • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

  W dniu 03.09.2018r. w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019. Wszystkich zebranych gości, nauczycieli,uczniów i ich rodziców uroczyście przywitała Pani Dyrektor. W tym dniu zabrzmiał pierwszy dzwonek, który przypomiał wszystkim o końcu wakacji a początku "solidnej" pracy. Po krótkiej przemowie Pani Dyrektor wszyscy rozeszli się do klas, gdzie spotkali się ze swoimi wychwawcami.

 •  

  INFORMACJA

   

  W dniu 03.09.2018r.(poniedziałek) autobus szkolny podstawi się po dzieci w następujących miejscowościach o wyznaczonych  godzinach:

   

  Niebrzydowo kolonia – godz. 8:25

  Niebrzydowo przystanek – godz. 8:30

  Gulbity – godz. 8:40

   

  Natomiast odwóz dzieci z pod szkoły o godz. 10:30

   

 • INFORMACJA DOTYCZĄCA ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

  INFORMACJA DOTYCZĄCA ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

   ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLONEGO ODBĘDZIE SIĘ 03.09.2018R.(PONIEDZIAŁEK) O GODZ. 9:00 MSZĄ ŚWIĘTĄ , NASTĘPNIE O GODZ. 9:30 UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE .

 • WYKAZ PRZEDMIOTÓW W POSZCZEGÓLNYCH KLASACH

  WYKAZ PRZEDMIOTÓW W POSZCZEGÓLNYCH KLASACH

  KLASA IV - jęz. polski, jęz. angielski, matematyka, historia, przyroda, technika, informatyka, plastyka, muzyka, wychowanie fizyczne, WDŻR.

  KLASA V - jęz. polski, jęz. angielski, matematyka, historia, biologia, geografia, technika, informatyka, plastyka, muzyka, wychowanie fizyczne, WDŻR.

  KLASA VI- jęz. polski, jęz. angielski, matematyka, historia, przyroda, technika, informatyka, plastyka, muzyka, wychowanie fizyczne, WDŻR.

  KLASA VII- jęz. polski, jęz. niemiecki, jęz. angielski, matematyka, historia, fizyka, biologia, chemia, geografia, informatyka, plastyka, muzyka, wychowanie fizyczne, doradztwo zawodowe, WDŻR.

  KLASA VIII- jęz. polski, jęz. angielski, jęz. niemiecki, matematyka, wiedza o społeczeństwie, historia, fizyka, biologia, chemia, geografia, edukacja dla bezpieczeństwa, informatyka, wychowanie fizyczne, doradztow zawodowe, WDŻR.

 • INFORMACJA

  INFORMACJA

  DRODZY RODZICE

  PODRĘCZNIKI I ZESZYTY ĆWICZEŃ DLA KLAS I-VIII SĄ DOFINANSOWANE I NIE BĘDZIECIE POKRYWAĆ KOSZTÓW ICH ZAKUPU.

 • ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

  DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO WYPRAWKĘ DLA DZIECKA FINANSUJE STOWARZYSZENIE RODZICÓW I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY W JURKACH.

  KAŻDE DZIECKO MUSI MIEĆ ZAKUPIONE OBUWIE ZMIENNE,FARTUSZEK, SZCZOTECZKA DO ZĘBÓW ORAZ STRÓJ: KRÓTKIE SPODENKI I BIAŁA KOSZULKA.

  O PODRĘCZNIKACH ZOSTANĄ PAŃSTWO POINFORMOWANI PO ROZPOCZĘCIU ROKU SZKOLNEGO.

 • INFORMACJA

  03.08.2018

  OD DNIA 6.08.2018 SEKRETARIAT CZYNNY W GODZINACH 8:30 - 12:00

 • INFORMACJA

  INFORMACJA

  Godziny pracy sekretariatu szkoły podczas wakacji:

  25.06.2018r.-29.06.2018r. - od 8:30 do 12:00

  02.07.2018r. - 31.07.2018r. - sekretariat nieczynny

  Tel. kontaktowy: 663-768-141

 • AKCJA JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM!

  AKCJA JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM!

  W tym roku Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Jurkach przystąpiła do III edycji ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam!”.

   8 czerwca o 10.00 uczniowie przyłączyli się do bicia rekordu w czytaniu w jednym momencie. Akcji towarzyszył konkurs między klasami. Tego dnia każdy uczeń miał przynieść do szkoły ulubioną książkę, wykonać do niej ilustrację oraz przebrać się za bohatera literackiego. Zwycięstwo miało przypaść klasie, której uczniowie w największej mierze spełnili powyższe wymagania. Dzieci z klas II i III wywiązały się z zadań w 100%. I to właśnie na nich czekała słodka nagroda – pyszny tort!

   

   

   

 • WYCIECZKA DO TORUNIA

  WYCIECZKA DO TORUNIA

  Dnia 04.06.2018 r. uczniowie naszej szkoły udali się na jednodniową wycieczkę do nazywanego ,,najpiękniejszym miastem północnej Polski'' Torunia, którego zabytkowy średniowieczny zespół miejski został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO .

  W rodzimym mieście Mikołaja Kopernika naszych turystów wiele atrakcji. Najpierw udaliśmy się z  wizytą do Muzeum Zabawek i Bajek, gdzie dzieci zapoznały się z kolekcją lalek, misiów, wózków, kolejek, samochodów, klocków i gier planszowych  z XIX i pierwszych dekad XX wieku oraz brały udział w warsztatach, z których zabrały na pamiątkę własnoręcznie zrobionego ,,bączka''.

  Po zakupie obowiązkowych pamiątek nadszedł czas na zwiedzanie miasta. w przebraniach średniowiecznych księżniczek i rycerzy. W podróż do minionych wieków udaliśmy się  razem z niezwykle gadatliwą ,,mieszczką''. Poznaliśmy realia życia codziennego w średniowiecznym Toruniu,  zapoznaliśmy się z ciekawostkami z dziecięcych lat Mikołaja Kopernika, sprawdzaliśmy swoją niewinność pod Krzywą Wieżą ( nauczyciele mieli zdecydowanie więcej grzechów na sumieniu). Widzieliśmy Pomnik Mikołaja Kopernika, Filusia, osiołkowy pręgierz,  Fontannę Flisaka oraz inne zabytki.

  Po sytym obiedzie udaliśmy się do ogrodu zoobotanicznego, gdzie powitały nas sympatyczne osiołki, wielkookie lemury, kudłaty niedźwiedź himalajski,  urocze małpki ustiti, kangury, karakale oraz wiele innych gatunków zwierząt nie wspominając o ptakach z barwnymi arami, tukanem i piękną kakadu na czele.

  Zmęczeni ale zadowoleni z wycieczki wróciliśmy wieczorem do Jurek.

 • KOCHANYM RODZICOM

  Jak co roku, wszyscy  uczniowie NSP w Jurkach świętowali Dzień Mamy i Taty. Dnia 25.05.2018r. wszystkie dzieci słowem i piosenką wyraziły miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniałomyślnie wybacza, a także za mądrość i ojcowski autorytet. Po wspaniałych występach w których dzieci zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie, wokalne i taneczne na twarzach rodziców zauważyć można było tylko jedno – wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Po zakończonym programie artystycznym dzieci wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie wykonane upomniki i zaprosiły na słodki poczęstunek. Atmosfera tej uroczystości była podniosła ale i bardzo radosna przebiegała w niezwykle rodzinnej i miłej atmosferze.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Jurkach
  Jurki 53
  14-300 Morąg
 • 89 757 51 84
  fax. 89 757 51 84

Galeria zdjęć