Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.
26 kwietnia w NSP w Jurkach obchodziliśmy Dzień Ziemi. W szkole została wykonana dekoracja związana tematycznie z tym świętem. Na wstępie uczniowie klasy piątej i szóstej zaprezentowali, w formie lekcji, wiadomości na temat zbiórki odpadów, segregacji i recyklingu. Z kolei klasa czwarta zaśpiewała piosenkę, która podsumowała treści zawarte w tej lekcji. Następnie uczniowie klas drugich i trzecich recytowali wiersze o Ziemi i ekologii i zaprezentowali plakaty wykonane jako uwieńczenie udziału w
programie "Miasto bez smogu". Wychowawczynie p. Joanna Turkowska i p. Magdalena Radzikowska omówiły tematykę i cele tego programu. Kolejnym punktem było przedstawienie zasad przeprowadzenia segregacji i zbiórki odpadów w gminie Morąg. Zachęcono uczniów do segregacji odpadów w ich gospodarstwach domowych, zgodnie z obowiązującymi zasadami. Rozdano harmonogramy zbiórki odpadów i kolorowe worki. Najbardziej wyczekiwanym wydarzeniem tego dnia był finał konkursu "1 z 12". W eliminacjach szkolnych
wyłoniono 12 osób z pośród klas IV-VII. W rolę prowadzącego wcielił się Piotr Szamszur. Było wiele emocji, szczególnie w drugim etapie, w którym należało wyłonić 3 finalistów. Zostali nimi: Kornelia Burżak z klasy IV, Magdalena Stankiewicz z klasy VII, Rafał Wasilewski z klasy VII. Po zaciętej walce zwyciężyła Magdalena Stankiewicz, która zdobyła główną nagrodę: model Ziemi-globus. Cała impreza dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń. Oprawę plastyczną i muzyczną przygotowała p. Anna
Galewska, za całą imprezę i konkurs "1 z 12" odpowiedzialna była p. Maria Lińska.
11 maja uczniowie i uczennice klas IV- VII NSP Jurki wzięli udział w Mistrzostwach Powiatu w Czwórboju Lekkoatletycznym Dziewcząt i Chłopców organizowanym w Szkole Podstawowej nr 3 w Morągu. Nasi zawodnicy brali udział w następujących konkurencjach: bieg na 60 metrów, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz bieg na 1000/600 metrów. Gratulujemy wytrwałości i sportowego ducha walki wszystkim uczestnikom zawodów!
Dnia 27 kwietnia w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „ Zwiastuny wiosny” w którym mogły wziąć udział dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy I-VII. Składanie prac trwało do 20 kwietnia. Celem konkursu było przedstawienie zwiastunów wiosny budzących się do życia w otaczającej nas przyrodzie oraz rozpowszechnienie fotografii jako dziedziny sztuki. Wszystkie fotografie były bardzo efektywne. Komisja oceniająca stanęła przed niezwykle trudnym zadaniem. Wyróżniła trzy pierwsze miejsca za które były nagrody rzeczowe.
Serdecznie gratuluje laureatom i dziękuje za udział w konkursie oraz za zaangażowanie i twórczą pracę. Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali upominki za udział w konkursie.
Dnia 17 kwietnia 2018r. w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Jurkach odbył się wielki dzień języków obcych. Dzień był pełen atrakcji i różnych form ekspresji artystycznej.
Dwa miesiące przed tym wydarzeniem ogłoszony został konkurs 3D. Chodziło w nim o to, aby w przestrzenny sposób przedstawić jakiś element kultury krajów anglojęzycznych. Jak można było się spodziewać najwięcej pojawiło się czerwonych budek telefonicznych oraz dwupokładowych autobusów typowych dla Londynu. Na szczęście kreatywność dzieci nie ograniczyła się tylko do tych elementów, ale również można było zobaczyć nowoczesny budynek 30 St Mary Axe w Londynie wykonany z folii pochodzących z płyt CD, wodospad Niagara, kapelusz wujka Sama, typowo brytyjską filiżankę ze spodkiem do herbaty zrobioną z masy cukrowej oraz wiele innych.
Specjalnie z tej okazji zaproszony został gość specjalny – rodowita Amerykanka – Nancy Ropiejko. W Stanach się urodziła i wychowała; tam poznała męża – Polaka i tak trafiła do Polski. Mieszka tu z rodziną od 26 lat. Poza ojczystym językiem angielskim Nancy posługuje się trzema językami migowymi (polskim, brytyjskim i amerykańskim).
Naszą uroczystość rozpoczęliśmy od występu. Dzieci zaśpiewały piosenkę Michaela Jacksona pt. „We are the World”. Następnie Nancy nauczyła nas refrenu w języku migowym. Kilkoro chętnych również chciało zaprezentować swoje umiejętności językowo wokalne. I tak, uczennice klasy I i II zaśpiewały piosenkę w języku hiszpańskim a dziewczynki z klasy IV w języku angielskim. Ostatnim punktem programu dla całej szkoły było przedstawienie w języku angielskim pt. „Czerwony Kapturek”. Wzięli w nim udział uczniowie ze starszych klas. Przedstawienie było bardzo humorystyczne; Kapturek przeglądał magazyn modowy, babcia oglądała telewizję a wilk pokonany został przez leśniczego, który znał karate i pokonał go podstawiając mu ‘haka’. Nasz gość stwierdził, że była to najlepsza wersja „Czerwonego Kapturka”, jaką do tej pory widziała. Na koniec Nancy pokazała kilka rzeczy, które przywiozła, związanych z kulturą swojego kraju i opowiedziała o nich. Sporym zaskoczeniem dla dzieci była informacja, że to nie piłka nożna jest najważniejszym sportem w Stanach a football amerykański.
Reszta planu dnia została podzielona na dwie grupy wiekowe tak, żeby każdy mógł skorzystać jak najwięcej. Pierwsi zajęcia mieli uczniowie z młodszych klas (0-III). Dzieci przywitały jeszcze raz Nancy śpiewając jednym chórem piosenkę ‘hello song’. Później każde dziecko mogło się osobiście przywitać i przedstawić. Kiedy podało swoje imię, Nancy pokazywała każdemu jak wygląda jego imię w języku migowym. Chętni mogli spróbować samodzielnie migać. Były również gry łączące ze sobą język angielski i migowy.
Jako następnie zajęcia miały klasy starsze. W tym czasie maluchy mogły usłyszeć bajkę czytaną przez wychowawcę zerówki w języku Ukraińskim. Starszaki rozpoczęli od przedstawienia swoich imion i, podobnie jak w pierwszej grupie, dzieci zobaczyły wersje migową swojego imienia i mogły spróbować je pokazać. Po zabawie mającej na celu przełamanie ‘lodów’ i zachęcenie uczniów do odważnego używania języka obcego, przeszliśmy do poważnego zadania jakim był wywiad. Najpierw była seria pytań ogólnych do gościa, co tylko przyszło dzieciom do głowy. Następnie dzieci podzieliły się na 4 grupy wg klas i przygotowały dodatkową serię pytań dotyczących umiejętności, doświadczeń życiowych i wydarzeń z przeszłości. Uczniowie bardzo zaangażowali się w tą część i z chęcią zadawali pytania. Najbardziej nurtujące zostawili na koniec a mianowicie czy Nancy rozumie lub/i mówi w języku polskim. Odpowiedź była dla nich niemałym zaskoczeniem.
Na zakończenie tego dnia, zwołaliśmy ponownie wszystkich do Sali gimnastycznej, gdzie nagrodziliśmy najlepsze prace 3D oraz odważnych wokalistów. Nie zabrakło oczywiście wspólnego zdjęcia, ale także dzieci zrobiły sobie ‘selfie’ z naszym gościem. Dzień pełen wrażeń i pozytywnych emocji na długo pozostanie w pamięci uczestników.
W sobotę 7 IV 2018 r. dwie uczennice Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Jurkach - Anna Sarniak i Alicja Sacewicz - wzięły udział w XVII Miejsko - Gminnym Konkursie Ortograficznym Klas III organizowanym w Szkole Podstawowej nr 2 w Morągu.
Konkurs rozpoczął się inscenizacją ,,Rzepki'' Juliana Tuwima przygotowaną przez gospodarzy.
Następnie uczniowie napisali test konkursowy, w którym musieli zmierzyć się z wieloma trudnymi, najeżonymi pułapkami ortograficznymi zadaniami różnego typu. Po ciężkiej pracy udali się na zasłużony poczęstunek i wypełnioną grami i zabawami chwilę relaksu.
Oprócz naszych uczennic w konkursie wzięli udział uczniowie SP4, SP2, SP3, SP Bramka, SP Łączno, SP Żabi Róg oraz SP Słonecznik. W tym roku tytuł Mistrza Ortografii przypadł uczennicy SP2 - Mai Brejnak.
Na zakończenie uroczystości wszyscy uczestnicy konkursu dostali zasłużone dyplomy i drobne upominki oraz wzięli udział w pamiątkowym zdjęciu.
Dnia 28 marca 2018r. najmłodsi koledzy i koleżanki z naszej szkoły wraz z wychowawczynią wybrali się na wycieczkę do Remizy Strażackiej w Jurkach, aby poznać tajniki pracy strażaków. Podczas spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie pożaru oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do różnych wypadków-nie tylko samochodowych. Największe zainteresowanie chłopców i dziewczynek wzbudził wóz strażacki. Najmłodsi mogli go z bliska oglądać oraz podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Przez chwilę wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak strażacy, przymierzając hełm strażacki i umundurowanie.
Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę, przy okazji utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej-998 i numer alarmowy-112. Po wizycie w straży dzieci przyznały, że ten zawód, chociaż jest niebezpieczny, to bardzo im się podoba. Ta wizyta z pewnością na długo zostanie w pamięci przedszkolaków.
27.03.2018r. w naszej szkole odbył się etap szkolny konkursu recytatorskiego pt."Psiaki, kociaki i inne zwierzaki". Komisja w składzie Pani Justyna Duczyc, Pani Anna Galewska, Pani Iwona Dziewulska oceniały popisy dzieci, biorąc pod uwagę: dykcję, znajomość tekstu oraz wyraz artystyczny i interpunkcję. Dzieci występowały w dwóch kategoriach wiekowych: grupa przedszkolna i klasy I - III. W najmłodszej grupie przedszkolnej wystąpiło aż 10-ro dzieci. Zachwycały piękną recytacją zarówno publiczność jaki i komisję. W tej kategorii pierwsze miejsce zdobyła Tosia Stankowska recytując utwór "O kotku". Drugie miejsce zdobył Marcel Jakusik - 4 latek recytując wiersz J. Tuwima "Kotek". Natomist III miejsce przypadło Ali Sarniak, która pięknie powiedziała wiersz o Pingwinku Eleganciku. W klasach I-III pierwsze miejsce zdobyła Julia Jakusik mówiąc wiersz "Kotek". Drugie miejsce zdobyła Ania Sarniak a trzecie zdobyla Iza Brzuziewska . Laureaci I, II i III miejsca będą reprezentowć naszą szkołę na konkursie recytatorskim w Łącznie. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali za udział słodkości.
H2O to jest to!
22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Tego dnia w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Jurkach została zorganizowana impreza pod hasłem „H2O to jest to!”. Uczestnicy kółka teatralnego przygotowali happening zachęcający do picia wody zamiast słodkich, gazowanych napojów. Odbyły się również konkursy, doświadczenia i prezentacje multimedialne, dzięki którym uczniowie mogli poszerzyć wiedzę na temat tej niezwykłej cieczy oraz dowiedzieć się o sposobach jej oszczędzania.
W dniu 21.03.2018r. trzech uczniów naszej szkoły brało udział w gminnym konkursie strażacki „Młodzież zapobiega pożarom” odbywającym się w Bibliotece w Morągu. Magdalena Joniuk zdobyła II miejsce. Natomiast 23.03.2018r. Magda uczestniczyła w eliminacjach powiatowych . Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za reprezentowanie naszej placówki.
W dniu 21 marca tradycyjnie, jak co roku w naszej placówce obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny, czyli pożegnanie zimy .
Oddział przedszkolny wraz z klasą I przygotowywali się na powitanie wiosny. Dzieci zrobili piękną Marzannę oraz wykonali wcześniej grzechotki z wykorzystaniem różnych materiałów z którymi przeszli się wzdłuż Jurek- w celu przegnania zimy. Po powrocie czekały na nich pyszne ciepłe kiełbaski, przygotowane przez nasze wspaniałe panie z obsługi.
Uczniowie klasy II wraz z wychowawczynią wybrali się na konkurs na „Najpiękniejszą morąską Marzannę” do Morąskiego Domu Kultury w Morągu. Marzanna nazywała się - Marcysia. Impreza rozpoczynała się przejściem wraz z Marzannami z Parku Miejskiego do MDK. Podczas konkursu między prezentacją Marzann były różne atrakcje dla dzieci, tańce, zagadki, dzięki którym dzieci były cały czas aktywne. Klasa wróciła z wyróżnieniem oraz upominkiem. Serdeczne podziękowania za pomoc w przygotowaniu Marzanny dla Pani Ani Brzuziewskiej, Kamili Bartoszewicz oraz Panu Pawłowi Jakusikowi.
Klasa III-VII wyjechały na wycieczkę szkolną do Olsztyna. Program wycieczki zakładał- oglądanie filmu pod tytułem „Cudowny chłopak” oraz oglądanie w Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym interaktywnej wystawy pt. Nie wahaj się - baw się !!! Wystawa składała się z 17 interaktywnych stanowisk, z których każde przy pomocy wahadeł wyjaśnia podstawowe prawa fizyki.
W dniu 20.03.2018r. w Morąskim Domu Kultury nastąpiło ogłoszenie wyników dotyczące konkursu plastycznego "WIELKANOCNA OZDOBA TWOJEGO DOMU". Nasi uczniowie pod okiem pani Ani Galewskiej wykonali piękne prace, które zostały wyróżnione dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Pierwsze miejsce w kategorii wiekowej klas IV-VI zajeła Małgosia Galewska z klasy VI, natomiast drugie miejsce w tej samej kategorii zajeła Amelka Kubacka z klasy IV. Wyróżnienie w kategorii wiekowej klasy VII i gimnazjum otrzymała Karolina Hulek z klasy VII. Gratulujemy!!!
28.02.2018r. Niepubliczną Szkołę Podstawową w Jurkach odwiedził lekarz weterynarii i sokolnik z zamiłowania w towarzystwie swoich podopiecznych : trzech sokołów, jastrzębia oraz sowy śnieżnej. Najpierw odbyła się nietypowa lekcja przyrody, podczas której uczniowie mogli usłyszeć wiele ciekawostek na temat awifauny. Następnie ptaki zaprezentowały swoje umiejętności w powietrzu. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem.
W DNIACH 12 - 14 .03.2018 ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W REKOLEKCJACH WIELKOPOSTNYCH.
W TYCH DNIACH NIE BĘDĄ OBDYWAŁY SIE ZAJĘCIA DYDAKTYCZNE.
O 7:40 DZIECI ZOSTANĄ ZAWIEZIONE DO KOŚCIOŁA NA MSZĘ ŚW.
Dnia 13.02.2018r. odbyły się w naszej szkole walentynki. Z tej okazji, na wniosek złożony na ręce Pani Dyrektor przez klasę VI, zorganizowana została dyskoteka dla wszystkich klas. Rozpoczęliśmy od krótkiej dyskusji na temat walentynek a następnie przedstawiona została krótko historia tego święta. Nie obyło się bez okolicznościowych kartek, które od poniedziałku można było wrzucać do specjalnego pudełka. Po rozdaniu kartek przyszedł czas na zabawę. Wśród tańców przy muzyce DJ-a Dawida z VII klasy odbywały się różne zabawy przygotowane i poprowadzone przez uczennice klasy VI. Dziewczyny stanęły na wysokości zadania i przygotowały gry zarówno dla młodszych jak i dla starszych. Po udanej zabawie pozostaną miłe wspomnienia i walentynkowe upominki.
W pierwszym tygodniu ferii grupa uczestników projektu „Szkoła na miarę XXI wieku” wyjechała na obóz sportowy do Suwałk. Organizatorem było Stowarzyszenie „Pomoc Dzieciom Potrzebującym” im. J. Pelczarskiej w Ostródzie. W trakcie wyjazdu dzieci mogły rozwijać swoje uzdolnienia w różnych dziedzinach: jazda na łyżwach, jazda na nartach, zajęcia na basenie oraz gra w piłkę nożną. Natomiast w drugim tygodniu na uczniów NSP JURKI czekały liczne atrakcje. Podczas ferii zimowych spora grupa wraz z opiekunami udała się na wycieczkę do Olsztyna i Bukwałdu. W olsztyńskim Planetarium dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały seans filmowy pt. „ Co się stało z kalendarzem?”. Odpowiedź na to pytanie starali się znaleźć bohaterowie filmu – Papa Gregor i Lilius, którzy aby rozwikłać zagadkę wyruszają w niezwykłą podróż w czasie do czerwonej krainy. Kolejnym etapem wyjazdu była Strusiolandia w Bukwałdzie. Dzieciaki z wielką radością oglądały zwierzęta w mini zoo: konie , kucyki, kaczki, gęsi no i oczywiście strusie. Z zainteresowaniem słuchały Pana przewodnika, który zapoznał dzieci z ważnymi informacjami dotyczącymi hodowli tych zwierząt. Miłą atrakcją dla wszystkich była przejażdżka koniem i kucykiem.
Kolejną atrakcją były zajęcia z robotyki . Uczniowie zamienili się w małych konstruktorów . Każdy z nich miał możliwość skonstruowania własnego robota, zaprojektowanie jego funkcji oraz sterowanie maszyną. Dzięki uprzejmości Stowarzyszenia „Morąg aktywnie” zorganizowano zawody DART, które poprowadził Pan Jerzy Sadowski. Konkurs dostarczył wiele śmiechu i pozytywnych emocji.
DZIEŃ BABCI I DZIADKA W NIEPUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ JURKACH
Uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Jurkach uczcili Dzień Babci i Dziadka 19 stycznia 2018 r. podczas uroczystego spotkania w świetlicy wiejskiej.
Jak co roku na zaproszonych Gości czekał słodki poczęstunek przy kawie oraz niespodzianki przygotowane przez wnuków.
Pani dyrektor szkoły Agata Sarniak złożyła szanownym Gościom najwspanialsze życzenia zdrowia oraz wszelkiej pomyślności od całej społeczności szkolnej.
Początkiem imprezy był występ najmłodszej lecz najliczniejszej grupy dzieci z oddziału przedszkolnego. W ich wykonaniu usłyszeliśmy piosenki, wierszyki o babciach i dziadkach. Potem zobaczyliśmy z przytupem odtańczoną poleczkę.
Kolejnym punktem programu były występy klasy I , która przygotowała życzenia w formie wierszyków oraz piosenki ,,Moja babcia i mój dziadek'', '' Menuet dla dziadka,, . Dzieci z klasy II zachwyciły swoich dziadków piękną recytacją wierszy i ,, Piosenką o Babci i Dziadku'' .
Uczniowie klasy III pokazali się w humorystycznych scenkach odgrywając role dziadków oraz w piosence na melodię ,,Szła dzieweczka do laseczka''. Po występach młodsze dzieci wręczały babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane prezenty i laurki. Występ najmłodszych wnuków zakończył polonez w wykonaniu dzieci z ,,zerówki i klasy I .
Były jeszcze popisy uczniów z klasy IV w inscenizacji utworu J.Brzechwy pt. ,,Rzepka ''. Na zakończenie był piękny występ Wiktorii Boratyńskiej , Zosi Sapieja oraz Magdy Joniuk w piosence ,, Babcia'' .
Program zapowiadały Zosia Sapieja i Małgosia Galewska.
Dnia 12.01.2018r. w Świetlicy Wiejskiej w Jurkach odbyła się choinka szkolna, na którą tłumnie przybyli uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi bliskimi. Uczestnicy zabawy mieli okazję wziąć udział w wielu ciekawych konkurencjach tanecznych pod okiem zaproszonego specjalnie na tę okoliczność wodzireja. Uczniowie naszej szkoły skorzystali z okazji by się przebrać, więc na tanecznym parkiecie można było zobaczyć tego wieczoru, m. in. księżniczki, indianki, kowboja, policjantów, strażaków, tancerki, bohaterów bajek, a nawet dzikie zwierzęta. Oczywiście, został wybrany król i królowa balu! Mali tancerze zostali uraczeni słodkim poczęstunkiem, najmłodszych milusińskich bardzo ucieszyły balony z helem. Kulminacją wieczoru był przyjazd św. Mikołaja, który nie tylko rozdawał prezenty, ale również odpowiadał na naprawdę dociekliwe pytania dzieci i dorosłych. W dobrych humorach i tanecznym krokiem wszyscy bezpiecznie powrócili do swoich domów, oczekując na kolejną tak udaną imprezę.
Dnia 04.12.2017r. klasa IV wraz z wychowawcą Panią Anią Galewską udali się do Środowiskowego Domu Samopomocy w Morągu gdzie uczestniczyli w warsztatach rękodzielniczych. Pod czujnym okiem Pani Ani oraz Pani Edyty dzieci stworzyły piękne stroiki świąteczne. Serdeczne podziękowania dla Pani Edyty Koronkiewicz za miłe przyjęcie i umożliwienie uczestnictwa w warsztatach .
Od października 2017r. Odział Przedszkolny przy Niepublicznej Szkole Podstawowej w Jurkach przyłączył się do ogólnopolskiej kampanii społecznej „Czytamy razem”.
Uczestnikami tego przedsięwzięcia są osoby dorosłe, którzy chcą ofiarować swój czas i wysiłek, aby wprowadzić najmłodszych w świat książki, czytania i kultury. Co tydzień Rodzice lub Dziadkowie prezentują bajki z dzieciństwa, które nasze pociechy słuchają z wielkim zaciekawieniem.
Celem akcji jest opanowanie przez dzieci umiejętności czytania ze zrozumieniem i czytania krytycznego. Oprócz tego, przedsięwzięcie koncentruje się na rozwijaniu funkcji poznawczych dzieci, ich myślenia przyczynowo-skutkowego, wzbogacanie słownika, usprawnianie uwagi i pamięci.
Poniżej przedstawiamy fotorelację z dotychczasowego przebiegu inicjatywy i serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do naszych bajkowych spotkań!
XX REJONOWY FESTIWAL PIOSENKI CZERWONOKRZYSKIEJ MORĄG 2017
24listopada 2016r. w MORĄSKIM DOMU KULTURY odbył się FESTIWAL PIOSENKI CZERWONOKRZYSKIEJ
Do udziału w festiwalu z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Jurkach zostały zgłoszone dzieci w dwóch grupach wiekowych : grupa przedszkolna , dzieci od 7-12 lat.
Grupę przedszkolną z naszej szkoły reprezentował zespół ,,ARBUZKI’’ w następującym składzie :
ALA MOLASY 5 lata,
ALA SARNIAK 5 lata,
MILENKA KWAPISZ 6 lat,
MILENKA KOSTRO 6 lat,
KASIA STANKIEWICZ 6 lat,
JULKA JANICKA 6 lat
pod opieką wychowawczyni M. Sawaniewicz
Dziewczynki zaśpiewały piosenkę pt. ,,Jarzynowy wóz’’ Występ zapewnił dzieciom 2 miejsce w kategorii zespołów .
Drugą grupę wiekową – dzieci od 7-12 lat z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Jurkach zaprezentowały dzieci z klasy I w kategorii duet : LENA LENKIEWICZ i JULKA JAKUSIK w piosence pt. ,,PIĘKNIE ŻYĆ”. Wykonanie piosenki spotkało się z bardzo żywym odbiorem publiczności oraz z uznaniem komisji , która przyznała uczennicom 3 miejsce. Dziewczynki do występu przygotowywała pani Halina Peciak.
W tej samej grupie wiekowej wystąpił zespół CHICHOTKI w składzie: Maja Jakusik, Maja Toruniak, Dominika Roguska, Kamila Cichocka, Anna Sarniak, Alicja Sacewicz. Piosenką „Dłonie” dziewczynki wywalczyły 3 miejsce.
Duet Natalka Roguska oraz Iza Brzuziewska zaśpiewały „Piosenkę o wodzie”
Duet Natalka Horbacz oraz Nikola Boratyńska zaśpiewały „Zupę jarzynową”. Dziewczynki
wspaniale zaprezentowały się przed publicznością , która nagrodziła wykonawców szczodrymi brawami. Wielka szkoda, że występ nie spotkał się z takim samym uznaniem komisji. Nad przygotowaniem dzieci do występu pracowała pani Anna Galewska.
Ostatnim występem na festiwalu z naszej szkoły był popis zespołu w składzie ;Magda Joniuk , Zosia Sapieja, Małgosia Galewska, Wiktorii Boratyńskiej i Oliwia Korzec w repertuarze -,,Lato”.
Wielkie podziękowanie należy się zarówno, dziewczynkom jak również pani Ani Galewskiej, która przygotowała uczennice do występu.
Dziękujemy wszystkim wykonawcom za rewelacyjne występy oraz godne reprezentowanie swojej szkoły.