• Uwaga

Z wielkim żalem informujemy, że w dniu dzisiejszym odszedł nasz wieloletni Pracownik i Przyjaciel, pan Krzysztof.Szczere wyrazy współczucia dla Rodziny i Bliskich.

• UWAGA

UWAGA!

Ze względu na awarię ogrzewania zajęcia w dniu dzisiejszym są ODWOŁANE!!!

• Konkurs PCK

Zapraszamy do udziału w konkursie!

• Olimpiada zdrowia PCK

Pomoce naukowe do pobrania i podpowiedzi, gdzie szukać odpowiedzi i materiałów, aby się przygotować do Olimpiady Zdrowia PCK

Literatura:

◆ Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia - konspekt dla nauczycieli, A. Dziura, K. Falkiewicz-Kujawa, M. Girtler, V. Stanley-Kałuża, Warszawa 2022.

◆ Normy żywienia dla populacji Polski i ich zastosowanie, M. Jarosz, E. Rychlik, K. Stoś, J. Charzewska (red.), Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny, 2020.

◆ Żywienie człowieka. Podstawy nauki o żywieniu, J. Gawęcki (red.), tom 1. Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 2022.

◆ Żywienie człowieka zdrowego i chorego, M. Grzymisławski, M. Moszak (red.), tom 2. Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 2022.

◆ Wartość odżywcza wybranych produktów spożywczych i typowych potraw, B. Przygoda, H. Kunachowicz, I. Nadolna, K. Iwanow, PZWL Wydawnictwo Lekarskie, Warszawa 2019.

◆ Tabele składu i wartości odżywczej żywności pod redakcją H. Kunachowicz, B. Przygoda, I. Nadolna, K. Iwanow, PZWL Wydawnictwo Lekarskie, Warszawa 2018.

◆ Dietoterapia, D. Głąbska, L. Kozłowska, E. Lange, D. Włodarek, PZWL Wydawnictwo Lekarskie, Warszawa 2022.

◆ Współczesna dietoterapia, E. Lange, D. Włodarek, PZWL Wydawnictwo Lekarskie, 2022.

◆ Jak czytać etykiety? Produkty spożywcze, kosmetyki, chemia gospodarcza, K. Fedko, J. Markowska, wydawnictwo SBM, Warszawa 2021.

◆ Zdrowa dieta przyszłej mamy, A. Dziura, M. Girtler, K. Falkiewicz, V. Stanley-Kałuża, PZWL Wydawnictwo Lekarskie, Warszawa 2021.

Strony internetowe:

◆ https://ncez.pzh.gov.pl/

◆ https://ncez.pzh.gov.pl/e-booki/

◆ https://www.gov.pl/web/psse-wrzesnia/piramida-zdrowego-zywienia-dla-dzieci

◆ https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2011:304:0018:0063:PL:PDF

• "NIEOPOWIEDZIANE HISTORIE"

W środę 8 listopada uczniowie klasy 8 NSP Jurki wybrali się z p. Jolantą Szkamruk do Miejskiej Biblioteki publicznej w Morągu na wystawię "Nieopowiedziane historię". Zobaczyli filmy i zdjęcia, posłuchali wykładu. Poznali kilka historii osób związanych z Morągiem.

• INFORMUJEMY...

• INFORMACJA

Z powodu nieobecności Wychowawcy, zebranie Rodziców klasy II odbędzie się 15 listopada (środa) o godzinie 16.00.

• Uwaga!

• Rozstrzygnięcie konkursu

W dniu 31 października obchodzone jest Święto Dyni. Aby Uczcić to Święto zorganizowaliśmy konkurs rodzinny na „ Najzabawniejszą, najweselszą i najbardziej dyniową rzeźbę z DYNI!”. Napłynęło wiele prac, gratulujemy ciekawych, czasem nawet zaskakujących pomysłów!

Rywalizacja była zacięta. Uwierzcie, że bardzo ciężko było wyłonić zwycięzców. Lecz po wielu głosowaniach udało się!

Oto Oni:

• Skrócone lekcje!

• ZEBRANIE!

• CZYŚCIOCHOWA AKADEMIA W OP

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyły się pierwsze zajęcia. Dzieci doświadczyły jak wirusy i bakterie szybko się przenoszą. Dlaczego jest tak ważne by dbać o higienę i częste mycie rąk.

• PROJEKTY!

Projekty, w których bierze udział nasz Oddział Przedszkolny!

• Pasowanie na Pierwszoklasistkę!

13.10.2023r.

• PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE

ZAJĘCIA W BIBLIOTECE DLA ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO O TEMATYCE JESIENI.

16 PAŹDZIERNIK 2023r.

• DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dzień Edukacji Narodowej to bardzo ważne święto dla pracowników Oświaty. W tym roku w naszej szkole ten dzień obchodzony był na wesoło. Dzień zaczęliśmy zamianą ról - uczniowie należący do Samorządu Uczniowskiego przygotowali dla naszych Nauczycieli niezapowiedziane kartkóweczki. Dzięki temu nasi kochani Nauczyciele mogli poczuć się jak za dawnych lat. Następnie uczniowie napadli na nauczycieli i pracowników szkoły przedstawiając im swoje rządania. Na końcu stwierdzili jednak że życie w szkole bez Nauczycieli byłoby nudne !

Dzień był wesoły, zabawny i pełen wrażeń!

• Zajęcia w przedszkolu

W tym tygodniu w naszym przedszkolu dzieci dowiedziały się jakie przetwory można zrobić z owoców i warzyw. Próbowały suszonych owoców i wspólnie zrobiły owocowy sok.

• KONKURS

• INFORMACJA